ЩО ПОТРІБНО ЗНАТИ, ОБИРАЮЧИ СІВАЛКУ?

Вибираючи сівалку, перше, від чого потрібно відштовхуватися - від ґрунту і його обробки. Якщо в господарстві ґрунт важкий, і ви хочете заощадити та не обробляти його перед посівом ніякими знаряддями, це нульова обробка (так звана технологія No-till). Відповідний для таких робіт тип сівалок - найдорожчий, це обумовлено тим, що сівалка повинна мати великий тиск сошника, щоб прорізати рослинні залишки, які вже є на полі.

Якщо ґрунт ви культивуєте і дискуете, але не орете, то це мінімальна обробка ґрунту (Mini-till). Належну роботу забезпечить тиск сошника близько 60 кг. Такі сівалки трохи дешевше, ніж сівалки для No-till. Але потрібно розуміти, що, заощадивши на сівалці, ви будете вкладати кошти в додаткову обробку ґрунту.

Третій варіант - найпростіші сівалки - з маленьким тиском сошника. Конструктивно це найдешевші сівалки, але при експлуатації вони вимагають повного циклу обробки ґрунту (оранка, культивація, при необхідності боронування).

При виборі сівалки важливу роль відіграє і те, яку культуру ви висіваєте, а також чи потрібно вам одночасне внесення добрив. Умовно сівалки можна розділити на:

  • Універсальні. Вони призначені для посіву насіння різних культур, наприклад, зернові та зернотрав’яні сівалки для зернових, бобових, олійних і деяких технічних культур, а також трав. При зміні культур потрібно поміняти тільки налаштування сівалки.

  • Спеціальні (бурякові, бавовняні, кукурудзяні, овочеві). Вони призначені для посіву однієї або декількох певних культур. Переналаштування сівалки на висів іншої культури супроводжується внесенням конструктивних змін.

  • Комбіновані. Це агрегати, на яких встановлені туковисіювачі апарати, тобто одночасно з висівом основних культур вносяться добрива.

Ще мають значення і розміри полів. Якщо поля широкі з великим гоном, а також в господарстві великі площі, варто надати перевагу збільшенню продуктивності сівалки за рахунок ширини захоплення. Якщо контури поля нерівні, а самі поля невеликих розмірів, слід вибирати більш маневрені посівні агрегати, які дозволять ефективно засівати околиці полів.

Слід враховувати й відстань між полями. Якщо доводиться пересуватися по дорогах загального користування, сівалка повинна відповідати транспортним габаритам згідно з правилами дорожнього руху. Якщо ці переїзди часті, важливо, щоб сівалка максимально швидко переводилася з транспортного положення в робоче і навпаки.

Якщо вам необхідна консультація в підборі сівалки, наші менеджери вам допоможуть. Зателефонуйте зараз до найближчої філії Білагро.